Ruszył Augustowski Budżet Uczniowski

il20241004_870990297_large.jpg

W augustowskich szkołach podstawowych ruszyła 1. edycja Programu „Augustowski Budżet Uczniowski”. To pomysł Młodzieżowej Rady Miejskiej w Augustowie. My też uczestniczymy w tym Programie.

W pierwszym etapie każdy uczeń naszej szkoły może zgłosić swój projekt na zorganizowanie wydarzenia w szkole lub zakup wyposażenia. Pod swoim pomysłem musi zebrać 15 podpisów innych uczniów popierających projekt. Projekty oceni specjalna komisja złożona z 4 osób dorosłych i 4 uczniów. Potem będzie czas na promowanie projektów, które przeszły do drugiego etapu. Na koniec wszyscy uczniowie będą głosować zupełnie jak w „dorosłych” wyborach – będzie komisja wyborcza, karty do głosowania i urna do wrzucania głosów.

Zwycięskie projekty będą realizowane między 20 stycznia a 30 maja 2025 r.

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Jan Jachimowicz mówi, że dzięki Augustowskiemu Budżetowi Uczniowskiemu uczniowie staną się współgospodarzami w szkole i będzie ona dla nich bardziej przyjazna, a nauczyciele dowiedzą się czego dzieciom najbardziej w szkole brakuje.

Do 30 października pani bibliotekarka Monika Rowińska zapozna wszystkie klasy z zasadami składania projektów. Będzie też osobą, na której pomoc dzieci będą mogły liczyć w czasie pisania projektów, ich promowania i realizacji.

Czekamy z niecierpliwością na pomysły naszych uczniów.

Dodana: 18 październik 2024 12:46

Zmodyfikowana: 18 październik 2024 12:46